0.00 zł

Brak produktów w koszyku.

DPIA na narzędziu od CNIL

Nadszedł ten czas, gdy grupa RODOmaniaków jest już po webinarach z identyfikacji i wartościowania danych osobowych oraz szacowania i oceny ryzyka. A nawet jeśli nie, to i tak większość IOD-ów czy managerów lub specjalistów miało do czynienia z tymi zagadnieniami. 

Teraz czas na DPIA – czyli data protection impact assessment, ocenę wpływu na ochronę danych. Webinar zaplanowany został na 14 listopada, już w nowych godzinach 17:30 do 19:00. 

Co nowego?

Przepracujemy DPIA na narzędziu, które zaaprobował polski organ nadzorczy. Jest to aplikacja PIA od francuskiego organu nadzorczego CNIL. A w ramach tego:

  • Już przygotowany przykład – newsletter, z niespodzianką; 
  • W przygotowaniu… drugi przykład, ale tutaj czekamy na wyniki propozycji od #RODOmaniaków.

I tak na każdym webinarze o DPIA. Będziemy pracować na kolejnych przykładach, tak aby dopracować się kilku wzorów. Zrozumiałych, bo wytworzonych wspólnie, a następnie umieszczonych w naszym wspólnym webinarowym repozytorium, w którym lądują wszystkie przykłady z danego webinaru. 

Bonus

W webinarze użyjemy:

  • Arkusza identyfikacji danych w procesie;
  • Katalogu kategorii zabezpieczeń (standardowo w mapie myśli);
  • Omówimy dość mocno mitygację skutków. 

Aby się zarejestrować na webinar należy:

  1. Przejść do strony z kalendarzem https://rodomaniacy.eu/rodo-online/
  2. Wybrać właściwy dzień i webinar
  3. Dalej już formularz poprowadzi.

Uwaga:

Jeśli ktoś planuje wziąć udział w kolejnym webinarze, który będzie po DPIA to proponujemy nawet samodzielnie przejść przez narzędzie. Plany awaryjne i odtworzeniowe to webinar zaplanowany na 19 listopada. Będziemy opierać się na DPIA i obszarach, w których mitygacja ryzyka nie jest do końca efektywna lub pewna. 

[vc_custom_heading text=”#RODOonline na blogu!” font_container=”tag:h2|text_align:center” use_theme_fonts=”yes”]

Najnowsze

Podobne artykuły