Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Webinar: Kontekst przetwarzania

1 grudnia godz. 13:00 - 14:30

Kontekst przetwarzania to nie to samo, co kontekst organizacji zgodnie z normami ISO.

Kontekst organizacji zgodnie z normami ISO obejmuje:

  • Kontekst zewnętrzny – czyli otoczenie organizacji makro (czynniki prawne, polityczne, ekonomiczne, społeczne technologiczne i środowiskowe  – w dużej mierze są to czynniki mało podatne na wpływ i kształtowanie przez organizację), mikro (otoczenie organizacji bezpośrednie, z sektorem i walką wewnątrz niego, czyli konkurencją, miejsca w łańcuchach dostaw i inne – tu już organizacja ma większy wpływ).
  • Kontekst wewnętrzny – a więc czynniki organizacyjne (kultura organizacyjna, poziom planowania, zasoby ludzkie, świadomość bezpieczeństwa i wymagań, tu organizacja ma duży wpływ).
  • Od kilku lat w ramach kontekstu wskazywane są również tzw. interesariusze, wcześniej również jako strony trzecie (w jednej z ostatnich wydań chyba ISO 22301 pojawiło się ujednolicenie definicji). Interesariusze to po prostu ci, którzy się z nami kontaktują i mają w tym jakiś interes (przebiegle, prawda?). Są to właściciele, ze swoimi celami, administracja publiczna z celami oznaczonymi w przepisach (organy nadzorcze), dostawcy i klienci, pracownicy i kooperanci.

Sumując te czynniki mamy świetną bazę do identyfikowania kontekstu przetwarzania danych, ale to jeszcze nie wszystko (linkując do motywu – jak to rozważycie macie motyw 22 za sobą). Są jeszcze procesy w organizacji, które dzielimy na:

  • Zarządcze (podejmowanie decyzji)
  • Główne (to po co istnieje organizacja)
  • Pomocnicze (te, które są niezbędne do realizacji procesów głównych i zarządczych, ale nie tworzą efektu, który ma z nich powstać).

Połączenie kontekstu organizacji (oba wymiary), wiedzy o interesariuszach oraz celach procesów (wszystkich rodzajów) pozwala nam dopiero na zrozumienie, w jakim kontekście przetwarzane są dane. To zrozumienie jest konieczne dla wielu działań.

O tych działaniach, wpływie kontekstu na naszym webinarze opowie Grzegorz Krzemiński

Zdecydowany?

To na zakupy!

Webinar: Kontekst przetwarzania (01.12.2022)

29,00 

Kontekst przetwarzania to nie to samo, co kontekst organizacji zgodnie z normami ISO. Jest jednak kluczową sprawą przy szacowaniu i ocenie ryzyka, w tym również przetwarzania niezgodnego z prawem, fundamentem obowiązków informacyjnych oraz obsługi naruszeń.

4 w magazynie

Opis

Połączenie kontekstu organizacji (oba wymiary), wiedzy o interesariuszach oraz celach procesów (wszystkich rodzajów) pozwala nam dopiero na zrozumienie, w jakim kontekście przetwarzane są dane. To zrozumienie jest konieczne dla wielu działań.

O tych działaniach, wpływie kontekstu na naszym webinarze opowie Grzegorz Krzemiński

Możesz też:

  • Wysłać zgłoszenie na adres e-mail: info@rodomaniacy.pl
  • Dokonać opłaty w wysokości 29 złotych brutto, na dane podane w informacji zwrotnej, a do nas wysłać potwierdzenie. Jednak… szybciej i pewnie jest dokonanie zakupu przez kartę lub PayPal.

Uwaga, ze względu na formułę warsztatową obowiązuje limit miejsc!

Szczegóły

Data:
1 grudnia
Godzina:
13:00 - 14:30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

#RODOmaniacy
Adres e-mail:
info@rodomaniacy.pl
Zobacz witrynę: Organizator