Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

#RODOrozkminki – Podstawy prawne przetwarzania – zgoda i strona umowy

28 września godz. 18:00 - 19:00

W tym wydarzeniu przyjrzymy się podstawą prawnym przetwarzania danych osobowych z art. 6. We wszystkich webinarach dotyczących podstaw prawnych przetwarzania przede wszystkim skupimy się na tym, czy właściwie są one dobrane, doprecyzowane, udokumentowane i potwierdzone. Jako dwie pierwsze analizować będziemy:

  • Zgodę – odpowiemy sobie na pytanie, co to właściwie jest zgoda? Jak ocenić czy została prawidłowo dobrana jako podstawa oraz czy została wyrażona. Uzupełnieniem do tego zagadnienia będzie webinarium w dniu 19 października, gdzie dodatkowo ocenimy parametry związane ze zgodą zawarte w art. 7 i 8. Czy występują, jak je udowodnić i w jaki sposób oceniać (metody audytu)
  • Występowanie jako strona umowy, wraz z arcyciekawym ale pomijalnym aspektem żądania osoby, której dane dotyczą. Tu również ocenie zostanie poddane to, jak w praktyce wygląda ta podstawa przetwarzania i w jaki sposób ocenić, czy została poprawnie i prawidłowo dobrana i czy można to udowodnić.

Informacje organizacyjne

Spotkania w tym cyklu prowadzone są w formie on-line. Prowadzący webinar wyświetla plik w formacie Excel, w którym rejestrowane są wnioski i ustalenia wszystkich uczestników. Plik ten zbudowany jest w oparciu o format listy kontrolnej, w którym:

  • Identyfikowane i precyzowane są zagadnienia, które należy spełnić zgodnie z wymaganiami RODO
  • Dobierane są formy i metody audytu do badanego obszaru
  • Wskazywane są przykłady, w jaki sposób dane zagadnienie można uznać za spełnione.

Po zakończony webinarium plik ten jest wysyłany do wszystkich uczestników spotkania. Dzięki temu każdy z uczestników może sobie przygotować listy kontrolne, które mogą wspierać audyty RODO, inspekcje i kontrole, jak również są doskonałym przygotowaniem do kontroli ze strony organu nadzorczego, czyli Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zdecydowany?

To na zakupy!

Możesz też:

  • Wysłać zgłoszenie na adres e-mail: info@rodomaniacy.pl
  • Dokonać opłaty w wysokości 79 złotych brutto, na dane podane w informacji zwrotnej, a do nas wysłać potwierdzenie. Jednak… szybciej i pewnie jest dokonanie zakupu przez kartę lub PayPal.

Uwaga, ze względu na formułę warsztatową obowiązuje limit miejsc!

Szczegóły

Data:
28 września
Godzina:
18:00 - 19:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

#RODOmaniacy
Adres e-mail:
info@rodomaniacy.pl
Zobacz witrynę: Organizator