0.00 zł

Brak produktów w koszyku.

Transfer danych poza EOG

Transfer danych poza EOG… mityczne i straszne zagadnienie…

Wczorajsze (5.10.2022) #RODOrozkminki jak zwykle były burzliwe, wszak burza mózgów to główna metoda prowadzenia tego wydarzenia. W trakcie owej burzy mózgów jak zwykle zapytaliśmy Was o potrzeby w zakresie webinarów i warsztatów. I… Tak się urodził cykl:

Transfer danych

Zaczniemy od czegoś lekkiego, a więc wprowadzenie. Co to jest ten transfer, czy można (oczywiście!) i czy u nas w organizacjach zachodzi (również oczywiście, że często tak, ale nie wiemy).

▶️ Webinar wprowadzający już 3 listopada o godzinie 17:30. Link do opisu: WEBINAR: Transfer danych do państwa trzeciego, wprowadzenie (03.11.2022)

Gdy już będziemy wiedzieć z czym się mierzymy czas na przygotowanie narzędzia do realizacji. Najlepiej gdy jest to coś spisanego, pokazującego krok po kroku czynności jednostkowe, wskazujące kto to ma zrobić, ale i jakie ma mieć narzędzia (informacje, uprawnienia). I to jest temat drugiego wydarzenia:

⚙️ Warsztat: przygotowanie procedury oceny do transferu danych 8 listopada również 17:30 (limit 6 osób). Link: Warsztat: przygotowanie procedury oceny dla transferu (8.11.2022)

Oprzemy się o wytyczne EROD i ich 6 punktów, ale… uzupełnimy o nasze doświadczenia.
Gdy już będziemy mieć procedurę, zrozumiane założenia i wymagania prawne, poparte zaleceniami, wytycznymi, decyzjami Komisji czas na praktykę. Tutaj Grzegorz zaszył dwa elementy
➡️Pierwszy – realna ocena konkretnego przypadku (będziemy taki mieć)
➡️Drugi – realne sprawdzenie poprawności procedury, co jest standardowym działaniem przy budowaniu systemów zarządzania. Mamy pomysł jak ma działać, to zanim będzie „produkcyjny” to trzeba go sprawdzić na pilotażu.

🛠️ Warsztat: transfer danych – ocena (limit 6 osób). Link do wydarzenia: Warsztat: ocena transferu danych wraz z TIA na przykładzie (15.11.2022)

Po tych trzech wydarzeniach mamy nadzieję, że będziecie super wyposażeni w wiedzę, narzędzie (do edycji i dostosowania) i już będziecie mogli spokojnie czytać książki długimi jesiennymi wieczorami. Zamiast szukać i „kminić” o co w tym transferze chodzi…

Najnowsze

Podobne artykuły